bodrumhumanity@gmail.com

Doğuş hikayemiz

Bodrum’da İnsanca Yaşam bir kriz sırasında doğdu. 2015 yılında Bodrum dünya manşetlerinin ilgi odağıydı ve küresel bir mülteci krizi haline gelen birçok sıcak noktadan biri haline gelmiştik. Sanat, kültür ve binlerce yıllık tarihin bu değerli merkezi olan Bodrum halkı işte bu günlerde bir araya geldi. Bodrum’u Bodrum yapan insanlardan çıkan bu tutku, şefkat, sevecenlik ve fedakarlık ruhu; organizasyonumuza hayat veren kıvılcımlara dönüştü. Krize günlerinde, Türk ve uluslararası sakinlerden oluşan resmi olmayan bir ekip, arkadaşları ve destekçileri ile bir araya gelerek savaşın dehşetinden kaçan binlerce kişiye kahvaltı, akşam yemeği, giysi ve hijyen paketi hazırlayıp dağıttı. Bu ekip çalışması kısa sürede kurucumuz Ayça Kubat’ın önderliğinde Bodrum’da İnsanca Yaşam’a evrildi.

Kriz yatışırken; Bodrum halkının şefkati ve cömertliği, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için ortak bir çaba içinde sürdürüldü. Kriz bizi, Bodrum Yarımadası’ndaki diğer sosyo-ekonomik olarak dezavantajlı toplulukların, özellikle de kadın ve çocukların ihtiyaçları konusunda uyandırmıştı.
Ayrıca, kullanılmış fakat iyi durumda olan ev eşyalarının ve giysilerin, toplama ve dağıtım noktası haline geldik (hala öyleyiz).
Ayrıca, Küresel STK’ların hibe desteğiyle İslamhaneleri’nde güvenli bir alan olan toplum merkezimizi de 5 yıl boyunca sürdürdük, burada kadınlara ve çocuklara el sanatları, girişimcilik, okuryazarlık ve dil üzerine düzenli atölyeler sürdürdük.

Tüm bu etkinliklerimizi -pandemiden çıkarken- kaldığımız yerden sürdürmeye devam ediyoruz.

Bize Katılın

Siz de derneğimize üye olarak çalışmalarımıza katkıda bulunmak ister misiniz?

Duyuru / Announcement

Bodrum’da Insanca Yaşam Derneği Türkiye’deki deprem felaketinde zarar görenlere çeşitli şekillerde yardım ediyor:

  • Bodrum’a gelen depremzedelere giysi ve temel ihtiyaçlar içeren “hoşgeldin” paketi dağıttık ve bu destek Bitez afet merkezine ihtiyaç malzemeleri bağışlayarak devam ediyoruz.
  • 3 hafta'ya kadar Samandağ/Hatay’daki seyyar mutfağımız, depremzedelere ve yardım görevlilerine 24 saat sıcak yemek servisi yaptık.
  • Afetin ilk haftasında gönüllülerimizin olduğu bölgelerde (ör. Malatya ve Adana) kışlık giyecekler ve temel ihtiyaç malzemeleri dağıttık

Çalışmalarımıza destek olmak isterseniz “bağışcımız ol” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bodrum Humanity is supporting the earthquake disaster in Turkey in multiple ways:

  • We provided clothing /essentials and “welcome” packets to survivors arriving in Bodrum and we continue to support survivors through donations of these items to the Bitez center.
  • Our Mobile Kitchen in Samandağ/Hatay served hot food around the clock to survivors and aid workers for the first 3 weeks of the disaster.
  • We distributed warm clothes and essentials in areas through our volunteers on the ground during the first week of the disaster e.g. Malatya and Adana.

To support our efforts, you may visit our Donate page.

This will close in 10 seconds