bodrumhumanity@gmail.com

Bize Katılın

Tüm Türk vatandaşları ve ikamet izni olan yabancı ülke vatandaşları Bodrum’da İnsanca Yaşam’a üye olabilirler. Turistik vize ile Türkiye’de geçici olarak ikamet eden yabancı ülke vatandaşları “Misafir Üye” olarak katılabilirler. Bu üyeler, üye giriş ücreti  ödemezler, fakat diğer taraftan derneğin genel kurullarına katılamaz ve oy kullanamazlar.

Yeni üyelerden derneğimiz 2022 yılı için yıllık aidat olarak 50,00 TL olmak talep etmektedir. 

Üyelik başvurusu için dernek sekreterimiz ile iletişim kurmanız gerekir. Üyeliğinizin işlenmesi için iletmeniz gerekenler:
1- Doldurulmuş üyelik formu
2- Kimlik (TC veya Yabancı İkamet Tezkeresi) fotokopiniz
3- Beğendiğiniz bir fotoğrafınız (Üye fotoğraf arşivimiz için)
4- Giriş ücreti artı yıllık aidat ücreti ödenmesi (havale dekontu veya nakit)

Yıllık Üyelik Aidatları Nasıl Ödenir ?

Üyelerimiz her yılın başında, Dernekler Kanunu gereğince, üyelik aidatlarını (üyelik tarihine bakılmaksızın), yılın ilk 3 ayı içinde ödemeye davet edileceklerdir. Üyelik aidatlarınızı aşağıda bulacağınız alternatiflerden birini kullanarak ödeyebilirsiniz:
Derneğimizin hesabına yatırabilirsiniz :
Hesap adı: Bodrum’da İnsanca Yaşam Derneği:

Hesap numaramız
Not: Havale ile ödeme yaparsanız açıklama alanına “isminiz soyadınız yıl aidat” ekleyiniz. 

Üyelikten nasıl İstifa Edilir ?

Dernek üyeliğinden istifa etmek istiyorsanız, lütfen sekreterimize başvurunuz.
4721 sayılı Türk Medeni Kanununun 70. Maddesi gereğince dernekten çıkan veya istifa eden üyeler, derneğe yazılı bildirimde bulunmadıkları takdirde, üyelikte bulundukları sürenin ödentisini vermek zorundadırlar.
Şayet üyeliğinizi sonlandırmak istiyorsanız, ayrılmanızı veya istifanızı dernekler kanununa uygun bir şekilde sonlandırabilmemiz için lütfen bizimle temasa geçiniz.
Dernekler İl Müdürlüğü tarafından yapılacak muhtemel bir incelemede zamanında tahsil edilemeyen aidat borçları hakkında hesap verecek olan merci ne yazık ki yönetim kuruludur.

Duyuru / Announcement

Bodrum’da Insanca Yaşam Derneği Türkiye’deki deprem felaketinde zarar görenlere çeşitli şekillerde yardım ediyor:

  • Bodrum’a gelen depremzedelere giysi ve temel ihtiyaçlar içeren “hoşgeldin” paketi dağıttık ve bu destek Bitez afet merkezine ihtiyaç malzemeleri bağışlayarak devam ediyoruz.
  • 3 hafta'ya kadar Samandağ/Hatay’daki seyyar mutfağımız, depremzedelere ve yardım görevlilerine 24 saat sıcak yemek servisi yaptık.
  • Afetin ilk haftasında gönüllülerimizin olduğu bölgelerde (ör. Malatya ve Adana) kışlık giyecekler ve temel ihtiyaç malzemeleri dağıttık

Çalışmalarımıza destek olmak isterseniz “bağışcımız ol” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bodrum Humanity is supporting the earthquake disaster in Turkey in multiple ways:

  • We provided clothing /essentials and “welcome” packets to survivors arriving in Bodrum and we continue to support survivors through donations of these items to the Bitez center.
  • Our Mobile Kitchen in Samandağ/Hatay served hot food around the clock to survivors and aid workers for the first 3 weeks of the disaster.
  • We distributed warm clothes and essentials in areas through our volunteers on the ground during the first week of the disaster e.g. Malatya and Adana.

To support our efforts, you may visit our Donate page.

This will close in 10 seconds