bodrumhumanity@gmail.com

Biz kimiz?

Bodrum farklı dünyaların aynı noktada kesiştiği eşsiz bir memleket. Bodrum’da İnsanca Yaşam ise, benzer biçimde eşsiz bir organizasyon. Derneğimiz 2015 mülteci krizi sırasında bu krizle gelen acılardan doğan, zaman içinde Bodrum genelinde ve hatta zaman zaman Bodrum’un da ötesinde birçok farklı ihtiyacın karşılanmasına hizmet etmiş, temel misyonu önemsemek ve bağ kurmak olan bir organizasyon.

Bodrum halkının acil ihtiyaçlarına çözüm arıyoruz: Geçtiğimiz yaz beklenmedik biçimde kentimizi kasıp kavuran yaz yangınları gibi…
İhtiyaç sahibi ailelere ayni yardımlar yapıyoruz.
Kadın ve çocuklara yönelik sanat, el sanatları, dil atölyeleri vs. ile toplumumuzda genellikle göz ardı edilen ihtiyaçların karşılanmasına yönelik projeler geliştirerek köprüler kuruyoruz.

YÖNETİM KURULUMUZ:

Başkan Ali Raza Haji

Başkan Yardımcısı Carole Acar

Sayman Ayça Kubat

Sekreter Chris Drum Berkaya

Üye Özge Özkaya


Ali Raza Haji
Carole Acar
Ayça Kubat
Chris Drum Berkaya
Özge Özkaya

BİYD; yönetim kurulu, 23 kişilik çekirdek üye kadrosu, sayısız bağışçısı ve gönüllüsü ile yoluna büyük bir güçle devam ediyor.

Bize Katılın

Siz de derneğimize üye olarak çalışmalarımıza katkıda bulunmak ister misiniz?

Duyuru / Announcement

Bodrum’da Insanca Yaşam Derneği Türkiye’deki deprem felaketinde zarar görenlere çeşitli şekillerde yardım ediyor:

  • Bodrum’a gelen depremzedelere giysi ve temel ihtiyaçlar içeren “hoşgeldin” paketi dağıttık ve bu destek Bitez afet merkezine ihtiyaç malzemeleri bağışlayarak devam ediyoruz.
  • 3 hafta'ya kadar Samandağ/Hatay’daki seyyar mutfağımız, depremzedelere ve yardım görevlilerine 24 saat sıcak yemek servisi yaptık.
  • Afetin ilk haftasında gönüllülerimizin olduğu bölgelerde (ör. Malatya ve Adana) kışlık giyecekler ve temel ihtiyaç malzemeleri dağıttık

Çalışmalarımıza destek olmak isterseniz “bağışcımız ol” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bodrum Humanity is supporting the earthquake disaster in Turkey in multiple ways:

  • We provided clothing /essentials and “welcome” packets to survivors arriving in Bodrum and we continue to support survivors through donations of these items to the Bitez center.
  • Our Mobile Kitchen in Samandağ/Hatay served hot food around the clock to survivors and aid workers for the first 3 weeks of the disaster.
  • We distributed warm clothes and essentials in areas through our volunteers on the ground during the first week of the disaster e.g. Malatya and Adana.

To support our efforts, you may visit our Donate page.

This will close in 10 seconds